Реклама

Исчезнаа две велешанчиња

Veles Noemvri 2021

Две малолетни деца од Велес го напуштиле својот дом и сеуште не се вратени дома. Таткото го пријавил настанот во полиција откако децата подолго ги немало да се вратат дома.

„На 28.11.2021 год. во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39) од Велес пријавил дека, на 27.11.2021 год. околу 19.30 часот од неговата семејна куќа се оддалечиле неговите двете малолетни деца и сеуште не се вратени“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од велешката полиција изјавија дека се работи на пронаоѓање на децата.

Можеби ќе ве интересира: