Реклама

Грабеж во црквата Св. Пантелејмон во Велес

Непознат сторител во петокот попладне, по затворањето на црквата Св. Пантелејмон извршил кражба. Крадецот ја скршил предната врата, влегол во црквата, при што украл свеќи и пари. Полицијата за ова била известена наредниот ден, откако клисарите дошле на работа.

Zito baner

На 4 Април во СВР Велес е пријавено дека непознат сторител, извршил тешка кражба во црквата Св. Пантелејмон во Велес. Имено сторителот насилно ја отворил предната врата, при што одзел пари и свеќи – се вели во соопштението од полицијата.

Agria

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.