Казнети 18 пешаци за преминување улица надвор од пешачки премин

Секторот за внатрешни работи Велес, вчера во периодот од 14 до 18 часот спроведе засилена акциска контрола на територијата на подрачјето на СВР Велес за санкционирање на прекршоци што ги прават пешаците, при што се санкционирани 18 пешаци, информираат од СВР Велес. Од вкупниот број казнети, седум се санкционирани во Велес, девет се во Кавадарци и двајца во … Продолжи со читање Казнети 18 пешаци за преминување улица надвор од пешачки премин