Велешани физички се пресметувале

Денес околу 15:25 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „Коле Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка. Во тепачката од една страна учестиувале А.Ѓ. на 33 и П.Ѓ. на 58 години, двајцата од Велес, а од другата нивните сограѓани Е.К. на 34 и С.К. на 53 години.Содржината продолжува под … Продолжи со читање Велешани физички се пресметувале