Реклама

Приведен велешанец кој се заканувал на неговата сопруга и син

policija-mk

Полициски службеници од СВР Велес вчера вечерта го лишиле од слобода K.Л.(70) од Велес затоа што во семејниот дом, се заканувал на неговата сопруга и неговиот син, информира Секторот за внатрешни работи Велес.

Тој бил приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Agria

Mожеби ќе ве интересира: