Реклама

Заврши ракометното првенството во Унгарија

Ракометната федерација на Унгарија стави крај на ова првенство, по речиси еден месец пауза. Сезоната е поништена поради епидемијата од коронавирусот, тоа значи дека нашиот репрезентативец Дејан Манасков и неколку поранешни играчи на Вардар, нема да можат да се борат трката за титулата во Унгарија.

Zito baner

Во моментот кога беше запрено првенство, лидер на табелата беше Пик Сегед, но сепак ке остане без круната по административен пат.

Agria

Тимовите кои ќе ја претставуваат Унгарија во европските натпреварувања, се одредени според пласманот од минатата сезона.