Реклама

Уапсен 22-годишен маж кој избегал од затвор

zatvor sutka

Денеска (23.06.2022) во 08.50 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(22)  од село Глумово, скопско.

Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Agria

Можеби ќе ве интересирa: