Сезоната почнува, амбициите непознати

Новиот второлигаш, велешки Борец во првото коло од Втората лига ќе се сретне со екипата на Слога 1934 од Виница, додека во првото коло од Купот на Македонија противник на велешани е третолигашот Фортуна. Вака одлучи ждребката, на која беше одреден распоредот на натпревари за новата сезона во второлигашкото друштво. Велешката спортска јавност се уште … Продолжи со читање Сезоната почнува, амбициите непознати