Реклама

На Табановце се чека еден час, а на Богородица околу половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е 40-60 минути, а на ГП Богородица за влез и излез се чека 30-ина минути. На другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Agria

Можеби ќе ве интересира: