Вучиќ: Приштина им наметнува на луѓето од северот на Косово работи на кои нема право

И покрај потпишаните договори, владата од Приштина наметнува работи на кои нема право, пред се на народот на северот на Косово, порача претседателот на Србија Александар Вучиќ во денешното обраќање до јавноста. „Ситуацијата за нашиот народ на Косово и Метохија е многу комплицирана и сложена“, изјави Вучиќ, кој, како што рече, смета дека Србија никогаш … Продолжи со читање Вучиќ: Приштина им наметнува на луѓето од северот на Косово работи на кои нема право