Возило излета од автопатот Градско-Неготино, има повредени лица

Возило излетало од автопатот ГрадскоНеготино, има повредени лица, ова се првичните информации кои за МИА ги потврдија од МВР. -Утрово околу 09.34 часот во СВР Велес е пријавено дека на автопатот А1, Градско-Неготино, во близина на бензинска пумпа, се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило, со српски национални ознаки, излетало надвор од коловозот. Според … Продолжи со читање Возило излета од автопатот Градско-Неготино, има повредени лица