Реклама

Временска прогноза

veles, avgust, semafori

Денеска се очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени. УВ=8

Zito baner

Во среда и во следните денови во попладневните часови на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Agria

Можеби ќе ве интересира: