Реклама

Жељана Максимовиќ го напушти Борец и потпиша за Деспина од Прилеп

Zeljana Maksimovik

Со каков состав, и со какви амбиции ќе влезе женскиот фудбласки клуб Борец во новата сезона не се знае. Продолжува егзодусот на најдобрите фудбалерки на клубот.

Zito baner

По Александра Јовановска која замина во Дојран во екипата на Истатов и Елма Шемсовиќ која потпиша за Саса, Жељана Максимовиќ е нов играч на Деспина од Прилеп, а покрај неа, наскоро се очекува потврда и за Николина Батиниќ.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Женскиот фудбалски клуб Борец минатата сезона ја заврши на шестата позиција со освоени 39 бода. Заедно со одбокајрскиот клуб Борец се единствени кои го претставуваат градот во прволигашките конкуренции.

Можеби ќе ве интересира: