недела, 4 декември, 2022
Реклама

Докторот Жан Митрев повикан на распит во обвинителството

Во Обвинителството е повикан д-р Жан Митрев, кој, како што дознаваме, е на распит кај обвинителката која го води предметот.

И од Обвинителството ја потврдија оваа информација. 

Agria

„Жан Митрев е повикан на распит во обвинителството, ОЈО, со цел да се расчистат одредени околности за предметот кој го води обвинитеклството, односно ОЈО Скопје по допрен глас од јавноста“, ни изјавија од Обвинителството.

Како што е познато, Обвинителството отвори предмнет, по серијалот емисии Нечиста крв за наводни неправилности во таа приватна болница поврзани со лекување на пациенти. 

Можеби ќе ве интересира: