Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски позитивен на коронавирус

ВМРО-ДПМНЕ информира дека нивниот лидер Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19. Тој направил брз тест откако почувствувал симптоми на оваа болест и тестот ги потврдил сомнежите, но сепак ќе направи и ПЦР тест. Претседателот на најголемата опозициска партија во изминатиов период имаше зголемени активности поради дополнителните избори за градоначалници на општините Маврово и Ростуше и … Продолжи со читање Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски позитивен на коронавирус