Реклама

Сончево со температури до 40 степени

Vremenska Mnogu zesko

Во Велес денеска се очекува температуратите да достигнат и до 40 степени, а од викендов се очекува намалување на температурите и дожд, а можна е и појава на град.

Zito baner

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот ќе има зголемена облачност, локално со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме. УВ индексот ќе биде 8.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Утре од ноќните часови и во следните денови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Можеби ќе ве интересира: