Реклама

Временска прогноза

dozd

Од денеска па во следните денови времето ќе биде многу нестабилно и на многу места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на големо невреме проследено со интензивни врнежи од дожд, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град.

Agria

Можни се локални поплавувања и не се исклучува можноста во Македонија да се повтори невремето како што беше неодамна од Кавадарци и Неготино, и каде што имаше многу штети.

Можеби ќе ве интересира: