Реклама

Приведен крадец во Велес

Veles oktomvri 2021

Полициски службеници вчера го привеле С.М.(44) од Велес, кој се сомничи дека на 08.07.2022 од угостителски објект во Велес одзел повеќе предмети.

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава, соопшти МВР.

Agria

Можеби ќе ве интересира: