Реклама

Трагедија: Момче на 25 годишна возраст од Виница загина во сообраќајна несреќа

Soobrakajka

Утрово во 02.15 часот било пријавено дека на регионален пат во близина на „Оранжерии“-Виница патничко моторно возило “фиат пунто“ со винички регистарски ознаки, управувано Д.С.(25) од Виница, излетало од патот.

Во несреќата на местото на настанот починал возачот, а со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.К.(20) од Виница, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Agria

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Виница.

Можеби ќе ве интересира: