сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Временска прогноза

Veles so dron Januari 20202

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално со поинтензивни процеси во форма на невреме.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19, а максималната од 26 до 33 степени.

Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме.

Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 31 степен.