вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

По удар од автомобил загина пешак кај скопската обилница

avtopat Kumanovo Skopje veles

Автомобил прегази пешак синоќа на скопската обиколница.

Според информациите, несреќата се случила во близина на клучката Радишани, кога „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(28) од Скопје, удрило во К.П.(68) од Скопје.

Agria

Во несреќата, на местото починал пешакот, а смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. Со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје