Реклама

Пукна „стотка“ во Велес, Борец Баскет го совлада Црн Дрим

ФОТО: РАДИЦА ДУКОВА

Кошаркарите на Борец Баскет дури во шестото коло се израдуваа на првата победа во Втората кошаркарска лига. Во натпревар на две екипи кои немаа победа во досегашниот дел од првенството, велешани беа подобри од стружани ги демолираа на домашен терен со резултат 100:64.

Во сите четири периода, Борец Баскет беше подобар ривал на теренот и заслужено дојде до првата победа во првенството.  Велешани сега има скор 1-5 и се наоѓа на претпоследното место во второлигашкато друштво.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во следното коло Борец Баскет гостува во Скопје кај вториот тим на Работнички кој се наоѓа на седмата позиција со скор три победи и три порази.

Можеби ќе ве интересира: