вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Бисинов Фрутленд го доби Скопје во првата рунда од ракометниот Куп на Македонија

Bisinov Tekstilec

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од првата рунда во Купот на Македонија. Ждрепката беше полудиригирана и на стартот ќе се соочат суперлигаши против прволигаши и ќе одиграат по еден натпревар.

Велешкиот прволигаш екипата на Бисинов Фрутленд го доби за противник составот на Скопје и ќе биде гостин на натпреварот кој ќе се одигра на 10 или 11 декември.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Победниците од овие елиминациски натпревари (16 екипи) ќе се натпреваруваат во четвртфинални групи и ќе бидат поделени во 4 групи по 4 екипи.

Можеби ќе ве интересира: