вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Жител на кавадаречко додека бил на гости од домаќинот украл над 1000 евра и лични документи

Полициски службеници на ОВР Кавадарци извршиле службен разговор со Д.И.(26) од село Возарци, кавадаречко. Тој се сомничи дека на 23.11.2022 околу 21.30 часот, додека бил на гости кај 48-годишен маж од село Возарци, одзел паричник со 65.000 денари и лични документи.

Дел од одземените пари и документи биле пронајдени вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе следи соодветна пријава.

Agria

Можеби ќе ве интересира: