Крстевски: Шкупи има квалитетна екипа, но Кеги Моби ќе го даде максимумот на овој натпревар

ФОТО: РАДИЦА ДУКОВА Фудбалерите на Кеги Моби ги очекува уште еден тежок меч со актуелниот шампион на МАкедонија во футсал составот на Шкупи. Со овој натпревар завршува првиот круг од натпреварувањето во Првата македонска футсал лига. Еден од новајлиите во клубот, Филип Крстевски се осврна на претстојниот натпревар против Шкупи. Тој изјави дека иако на … Продолжи со читање Крстевски: Шкупи има квалитетна екипа, но Кеги Моби ќе го даде максимумот на овој натпревар