СП: Карим Бензема можеби ќе се приклучи на триколорите

Францускиот репрезентативец Карим Бензема би можел да се приклучи на тимот во нокаут фазата на Светското првенство во Катар, откако заздрави од повредата, пренесуваат шпанските медиуми. Новинарот Карлос Родригез објави дека Бензема ќе биде на тренингот на Реал в четврток, додека мадридскиот тим се подготвува за продолжението на сезоната. Француската фудбалска федерација (ФФФ) на 19 … Продолжи со читање СП: Карим Бензема можеби ќе се приклучи на триколорите