Реклама

Приведен крадец од Велес

lisici

40 годишен велешанец бил приведен од полициски службеници откако се обидел да украде предмети од продажен објект во Велес.

На 28.11.2022 во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Г.К.(40) од Велес. Тој се сомничи дека на 24.11.2022 се обидел да одземе предмети од продажен објект во Велес, по што ја скршил влезната врата која вработените претходно ја затвориле.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Г.К. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: