Реклама

Боречкиот клуб Борец ќе настапи на силен меѓународен турнир „Победник“ во Србија

Нови предизвици за борачите на БК Борец. Викендов тие патуваат за Белград каде ќе земат учество на големиот Меѓународен турнир во борење слободен стил за деца и пионери „Победник“ во Белград, Србија.

Zito baner

Меѓународниот турнир „Победник“ е во организација на Рвачки клуб „Победник“ и Боречката федерација на Србија, а на турнирот е најавено настап на 13 држави со преку 300 борачи.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Боречкиот клуб Борец ќе настапи со седум борачи. Од клубот истакнуваат дека одат на овој турнир да се дружат, натпреваруваат а да победат најдобрите.

Можеби ќе ве интересира: