Реклама

Времето денес претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Veles Noemvri dozd

Времето во текот на денот ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Утринските темепратури се движат во интервалот од минус 1 и 7 степени, а максималните дневни ќе бидат соодветно меѓу 7 и 12 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено попладне. Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

Можеби ќе ве интересира: