Велешанец ја нападнал својата поранешна партнерка

28-годишен велешанец физички ја нападнал својата поранешна вообрачна партнерка во нејзиниот дом, а со тоа ја прекршил судската забрана за приближување до нејзиното живеалиште. На 07.12.2022 вo 04.00 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода П.Н.(28) од Велес. Тој, во 01.00 часот, не почитувал судска забрана за приближување до живеалиштето на неговата … Продолжи со читање Велешанец ја нападнал својата поранешна партнерка