Реклама

Времето денеска, претежно облачно

Veles dozd dekemvri 2022

Времето денеска ќе биде претежно облачно и ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Попладне, во западните и југозападните делови од земјата ќе има врнежи од дожд, a nа планините и на повисоките места се очекуваат врнежи од снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Текстот продолжува под рекламата

Претежно облачно време денеска се очекува и во Велес. Според најавите на УХМР, ќе следува период на променливо облачно и постудено време, со повремени слаби врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег, а во пониските од дожд и снег.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Облачното време ќе се задржи и утре, а според утрешната прогноза, можни се локални врнежи проследени со ветер од југоисточен правец.

Можеби ќе ве интересира: