Реклама

Временска прогноза

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 0 до 7 степени.

Можеби ќе ве интересира: