Реклама

Борец Баскет го надигра Баскет Кам на гостински терен

Овој викенд продолжувија возбудувањата, во Втората кошаркарска лига, а се одигра 12 коло. Коашаркарите на Борец Баскет како гости ја совладаа екипата на Баскет Кам со резултат 68:64.

Содржината продолжува под рекламата

Велешани дојдоа до победата со голем пресврт враќајќи се од минус 12 во последната четвртина. Гостите од Велес погодија две слободни фрлања, а на три секунди пред крајот на натпреварот со блокада спречија драма.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Ова беше петта победа во првенството за Борец Баскет и вече се најде на делбата на седмото место со МЗТ Скопје Уни банка и Шкупи. Во следното коло во Велес гостува екипата на Водно Санс.

Можеби ќе ве интересира: