Реклама

Никола Карчев нов тренер на Борец

Фудбалскиот клуб Борец пред неколку дена доби ново раководство, кое прва работа му беше да обезбеди тренер кој ќе го води клубот. Никола Карчев ќе го преземе кормилото на велешани кој во вториот дел од сезоната ќе води жестока борба за опстанок.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Карчев има работено во  Локомотива, Кадино, исто така имаше и ангажман во Германија , во редовите на Бовингхаузен, како и во Пахтахор како член на стручниот штаб на Славчо Војнески.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На полусезоната Борец е на последното место, без ниту еден бод, дури 13 помалку од Каменица Саса која е на позицијата која води во бараж за опстанок. Во следните денови Борец ќе ги добие и првите нови засилувања.

Можеби ќе ве интересира: