Реклама

Претежно ведро со студено утро, преку ден малку потопло

Veles od dron NOemvri 2022

Во Македонија во средата ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

По доста ниските температура утрово кои се движат од минус 9 степени на повисоките планински предели до 0 степени на југот, максималните дневни ќе се движат во интервалот меѓу 0 и 10 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а максималната температура ќе се искачи до 9 степени.

Можеби ќе ве интересира: