Реклама

Повлечени сите обвиненија против Мејсон Гринвуд

mejson grinvud

Големиот англиски талент, Мејсон Гринвуд повторно е слободен човек и тоа откако сите обвиненија за силување и напад беа отфрлени од страна на кралското обвинителство.

Zito baner

Од обвинителството порачаа дека клучните сведоци како и новиот материјал биле доволни да се запре овој случај, одлука која била соопштена, објаснета до сите страни.

Agria

Ова значи дека Гринвуд сега е чист човек, па откако беше донесена одлуката тој даде и краток коментар.

-Многу ми е полесно што оваа работа конечно заврши и би сакал да им се заблагодарам на моето семејство, најблиските и пријателите за нивната поддршка. Во овој момент нема да има дополнителни коментари, -порача офанзивецот во својата изјава.

Со соопштение се огласи и неговиот клуб Манчестер Јунајтед кој порача дека дополнително ќе го разгледува случајот со 21-годишниот Англичанец.

Манчестер јунајтед ја прими одлуката на Обвинителството на круната, дека сите обвинувања против Мејсон Гринвуд се отфрлени. Клубот сега ќе спроведе свој процес пред да ги одреди своите следни чекори. Нема да даваме понатамошни коментари додека процесот не е комплетиран, -стои во соопштението.

Инаку Мејсон има активен договор со премиерлигашот до 30 јуни 2025 година.

Можеби ќе ве интересира: