Реклама

Променливо облачно со повремени сончеви периоди

Утрово е со слаб локален снег претежно на североистокот од земјата, а преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Утринските температури се движат од минус 2 до 4 степни, додека максималните дневни ќе бидат во респонот од 1 до 10 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со слаб до умерен ветер од северозападен правец и со максимална температура до 9 Целзиусови степени.

Можеби ќе ве интересира: