Реклама

Временска прогноза

Veles Januar 2023

Променливо облачно со повремени врнежи, на планините и на повисоките места од снег, а во пониските од дожд и снег.

Попладне ќе почне да дува засилен северозападен ветер кој ќе се задржи и во текот на ноќта кога на повеќе места ќе биде силен (над 80 км/час, а на планините и над 90 км/час), а тоа ќе предизвика нагло опаѓање на температурата кон недела.

Agria

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 3 до 12 степени.

Во недела времето ќе биде променливо облачно и значително постудено, на места ќе провејува снег и ќе дува силен северен ветер.

Потоа во следните денови ќе се задржи стабилно, студено и ветровито време со минимални температури и под -10 степени, а на места и дневните ќе бидат под нула.

Можеби ќе ве интересира: