Реклама

Kреирал Фејсбук и Инстаграм профил со туѓи лични податоци за да објавува навредливи содржини

Fejsbuk logo

44 годишен жител на Чашка пријавил во полиција дека едно лице користејќи ги неговите лични податоци, направило лажен профил на социјалните мрежи и објавувал навредливи содржини.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 05.02.2023 во 18.30 часот во Полициското одделение Чашка, Г.С.(44) од Чашка пријавил дека едно лице, искористувајќи ги неговите лични податоци, направило лажен профил на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм и на нив објавувал текстови со навредлива содржина“, соопшти портпаролот на СВР Велес Ристе Самарџиев.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од полицијата изјавија дека се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: