Реклама

Времето денеска, сончево, но студено и ветровито

Времето наутро во Македонија е многу студено, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Содржината продолжува под рекламата

Температурата наутро ќе биде од – 15 до -3 степени, а во текот на денот -7 до 4 Целзиусови степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Можеби ќе ве интересира: