Реклама

Дојава за бомба во зградата на бугарското обвинителство

sofija, bugarija

Дојавата за бомба ги затвори сите згради во главниот град на Бугарија во кои се наоѓа обвинителството, јавија софиски медиуми. Утрово околу осум часот по локално време на мејлот на Јавното обвинителство на Бугарија е испратена порака во која се тврди дека има бомба во обвинителството.

Zito baner

Се проверува и зградата на Окружниот суд во Софија каде што се наоѓа Окружното обвинителство на Софија, како и други простории на државното обвинителство. 

Agria

Бугарската полиција вчера вршеше проверки откако доби дојава за поставена бомба на Софискиот аеродром.

Можеби ќе ве интересира: