Реклама

Временска прогноза

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

Zito baner

До крајот на работнава седмица и за време на викендот ќе се задржи стабилно и потопло време со повеќе сончеви периоди.

Agria

Можеби ќе ве интересира: