Реклама

Сончево време со температура до 17 степени

Veles dekemvri malo movce

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево со мала локална облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус 5 до 17 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Во Велес претпладне со мала до умерена облачност, попладне сончево. Ќе дува слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до минус 3, а максималната ќе достигне 13 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и потопло време, а особено топло ќе биде за време на викендот кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината.

Можеби ќе ве интересира: