Реклама

Тројца велешани нападнати со остар предмет од двајца жители на село Дорфулија

strumica kotek pretepan covek
ФОТО: АРХИВА

Нападнати тројца велешани со остар предмет во село Дорфулија од двајца жители на селото поради недоразбирање околу извршени градежни работи. Случајот бил пријавен во ОВР Свети Николе.

Содржината продолжува под рекламата

„На 16.02.2023 во во ОВР Свети Николе било пријавено дека околу 17.00 часот во с.Дорфулија, Општина Лозово, поради недоразбирање околу извршени градежни работи, Б.А. и Б.А. од с.Дорфулија им се заканиле и се обиделе со остар предмет да ги нападнат М.В., С.М. и А.И., сите од Велес“, информираа од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: