Реклама

МВР лиши од слобода велешанец поради прикажување порнографски материјал на малолетничка

policija svetla

Вчера во 10.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 52-годишниот Р.Б. од Велес, извести МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„Тој се сомничи дека преку мобилна апликација на малолетничка од Скопје пуштал фотографии со експлицитна содржина. Со судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом и биле пронајдени предмети поврзани со делото“, соопшти МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: