Реклама

Двајца скопјани краделе од фабрика во Велес

Полициски слуѓбеници уапсија двајца скопјани кои украле опредмети од фабрика во Велес. Кај еден од уапсените при претрес е пронајден и нож.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 20.02.2023 година во 20.30 часот полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода А.Ц. (22) и В.А. (22) од Скопје. Тие од правно лице – фабрика во Велес украле предмети, кои се пронајдени и вратени на сопственикот. При личен преглед кај В.А е пронајден и нож“, информираа од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Лицата се приведени во полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: