Реклама

Повторно дојави за бомби, голем број на училишта се евакуирани

ucilnica

Продолжуваат дојавите за наводно поставени бомби низ скопските училишта, па така утрово пристигнале закани на електронските адреси на 16 училишта.

Zito baner

Утрово во 09.30 часот пристигнала закана до 16 училишта, по што полициски службеници се излезени на терен и се евакуираат учениците.

Agria

Исто така, ќе се извршат и антитерористички проверки, по што се очекува соопштение од МВР.

Можеби ќе ве интересира: