Реклама

Велешанец фатен како краде во Куманово

policija lisici

На 23.02.2023, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Е.Б.(28) од Куманово и М.Д.(23) од Велес.

Zito baner

Тие се сомничат дека на 16.02.2023 од приватен имот на улица „Ѓорче Петров“ во Куманово одзеле повеќе предмети, а М.Д. бил баран и со судска наредба за издржување на мерка притвор во Казнено-поправната установа Затвор К’шање.

Agria

М.Д. бил спроведен во установата за издржување на мерката притвор, а Е.Б. бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, соопшти МВР.

Можеби ќе ве интересира: