Реклама

Приведен крадец во Велес, со употреба на алат влегол во два продажни објекта

SVR Veles policija

На 01.03.2023 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.М.(45) од Штип. Тој се сомничи дека  извршил две тешки кражби во два деловни објекта во Велес.

Со употреба на сила и подесен алат тој влегол во два продажни објекта, при што одзел пари и други производи.

Agria

С.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: