Реклама

Експлозија во Основниот суд во Подгорица, еден загинат и седум повредени

Едно лице настрада, додека седум се повредени во експлозијата на бомба во зградата на Основниот суд во Подгорица, која се случи некаде околу 12 часот.

Zito baner

Информацијата ја потврди и црногорската полиција. Според информациите кои ги има порталот https://press.co.me/ , бомбата најверојатно ја активирал четириесетгодишниот Младен Булатовиќ, кој е единствен кој настрадал, а повредени се седум лица кои биле во близина на бомбата.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Полицијата и екипите на итната помош се на терен. Полицијата не им дозволува на новинарите да се приближат до местото на настанот. 

Можеби ќе ве интересира: